Ortak Açıklama

Kamuoyunun dikkatine
Türkiye’de Çeçen kültürünün yaşatılması ve insanımız arasındaki dayanışmanın arttırılmasına yönelik faaliyetlerini sürdüren sivil toplum kuruluşları olarak yıllardır ödün vermediğimiz ilkelerimiz gereği hiçbir siyasi faaliyetin tarafı, muhalifi ya da muhatabı olmadığımız gibi bundan sonra da olmayacağız.
Son günlerde değişik mecralarda çıkan farklı olaylarla ilgili haberlerde Çeçenlerin adı sık sık geçmekte, bu olaylara ilgili olarak farklı kesimler tarafından birbiri ile tamamen çelişen değerlendirmeler yapılmaktadır.
Bilinmelidir ki yüzyıllardır maruz kaldığı zoraki savaşların mağduru olan Çeçenler; kendi yaralarını sarma dışındaki olayların ne gönüllü öznesi ne tarafı, ne de muhatabıdır.
Bu çerçevede; uluslararası hukuka saygı duyduğumuzu, özgürlük, adalet ve barıştan yana olduğumuzu, savaşın her türlüsüne karşı olduğumuzu, kalıcı barışın bir an önce sağlanmasını temenni ettiğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.

You may also like...

1 Response

  1. Mahmut dedi ki:

    Gayet talihsiz bir açıklama olmuş. İşgale uğrayan ve Çeçenya’nın kaderine uğrayan bir ülkenin yanında olmadığımınızı belirterek, dolaylı yoldan işgalciyi desteklemiş oluyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir