Ramazan Paylaşınca Güzel

 

Geçmiş Olsun Dileklerimizle..!

Depremin ilk günü sabah erken saatlerden itibaren Ankara ve İstanbul Çeçen Derneklerimiz yönetimleri bölge ile temasa geçerek öncelikle Gıda, İlaç, Kıyafet, Jeneratör, Battaniye, Uyku Tulumu temini yapılmış olup 24 saat içerisinde bölgeye intikalleri sağlanmıştır.

Hemen akabinde yine bölgedeki hemşerilerimize acil olarak konaklamaları ve soğuktan zarar görmemeleri için Çadır, Konteynır, Mont v.s gönderilmiştir.

Ayrıca bölgede tuvalet ve duş imkânı sağlayacak konteynırlarımızı temin edip faaliyete geçirdik.

Çardak, Gücüksu , Antalya ve Diğer illerde kalmaya başlayan hemşehrilerimize nakdi yardımlar yapılmıştır.

Gönderilen malzemelerin uzun süre saklanması ve zarar görmemesi için depo alanları ve ihtiyaç listeleri oluşturulmuş ve yine başta Ankara ve İstanbul derneklerimiz koordinasyonunda diğer Çeçen dernekleri yurt içi ve yurt dışı Stk’lar ve hayırseverler ile gerekli koordinasyonu sağlayarak hızlıca aksiyon alıp acil ve hayati olan tüm ihtiyaçlarımızı temin ederekbölgeye intikallerini sağladık.

Şimdi Önümüz Mübarek Ramazan ; Yaralarımızı Birlikte Sararak Şunları Yapmayı Düşündük

Çardak ve Gücüksu köylerimiz için yaptırdığımız günlük yaklaşık 900 kişiye yemek yapabilecek kapasitede mutfak konteynırlarımız 18.03.2023 tarihinde faaliyete inşallah geçecektir.

Çardak , Gücüksu ve Diğer Çevre Mahallelerimizde ikamet edip deprem afetiyle farklı illerde ikamet etmeye başlayan hemşerilerimizim iletişim bilgilerine ihtiyacımız vardır.

Başvuru Formu Linkimiz;  https://forms.gle/vjx7JrFjrVCLCqKN9

Tespitler sonucunda kendilerine marketlerden gıda, hijyen ve diğer ihtiyaçlarını karşılanmaları amacıyla Alışveriş Kartı veya Ramazan Kolisi oluşturulup teslim ediyoruz.

Saygılarımızla.

 

 

            

                                                      İşbirliği yaptığımız Sivil Toplum Kuruluşları

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir